Jmenuji se Michaela Mazuchová a jsem certifikovanou lektorkou Jivamukti Yogy, Vinyasa Yogy, Hahta Yogy a Yin Yogy a praktikuji také Thai Yoga masáže. O své zkušenosti s jógou se dělím více než 12 let.

S jógou jsem se setkala v Americe, kde jsem žila dlouhá léta v malebné Virginii.  Zpočátku pro mě byla podpůrným systémem a doplňkovým cvičením, ale po pár letech jsem se vydala cestou rozvoje své vlastní praxe a následně i hledání hlubšího smyslu jógy jako stylu života.

Rozhodla jsem se pro studium v Massachussets, pod vedením anglické lektorky Vidya Jacqueline Heisel. Můj původní záměr prohloubit si porozumění józe se ihned po ukončení kurzu zásadním způsobem změnil a díky velkému zájmu mých přátel a lidí v okolí jsem započala svou lektorskou kariéru.

Jóga mi pomáhá uvědomit si svou vlastní podstatu a spojitost mezi všemi žijícími bytostmi, k čemuž jsem dospěla hlavně po setkání s lektory Sharon Gannon a Davidem Life. Na mém způsobu vnímání jógy se podepsalo mnoho lektorů, ale právě tito zakladatelé Jivamukti Yogy v New York City, vnesli do mé praxe a také života ten pravý náhled na svět kolem nás. Jejich láska a touha pomoci všem bytostem tak, aby byly šťastné a svobodné, jsou neuvěřitelně „nakažlivé“, a proto jsem se i já rozhodla vystudovat jejich Jivamukti Yoga kurz. Byl to naprosto úžasný a naplňující zážitek, který u mě nastolil jistou disciplínu a posunul mě o další krůček v józe dál.

Postupem času jsem se stále více setkávala s klienty, kteří hledali pomoc při rehabilitaci po zranění či úrazu a to mě přivedlo k hlubšímu studiu s Dougem Kellerem, který je jedním z předních amerických lídrů ve vývoji jógy jako terapie. Studium s Dougem mě přimělo přemýšlet o józe z jiného úhlu pohledu. Dá se využít prakticky v jakémkoliv stadiu života, či při jakémkoliv omezení naší tělesné schránky. Je úžasné sledovat proměnu lidí, která pozvolna nastává při pravidelném cvičení jógy, které je již nyní pro mě naprosto nedílnou součástí života.

Věřím, že nás všechny vede k lepšímu vztahu k sobě samým a všem kolem nás a z hloubi svého srdce děkuji všem svým učitelům a studentům, bez kterých bych nebyla, kdo jsem nyní.

Momentálně vedu své veřejné lekce ve stylu Vinyasa inspirované stylem Jivamukti. Soukromé lekce sestavuji svým klientům na míru dle jejich momentální potřeby. V mých lekcích se dech a pohyb doprovázené hudbou podporují a prolínají ve vzájemné souhře, obsahují dechová cvičení, meditaci a samozřejmě dostatečnou finální relaxaci. Lekce jsou určeny pro všechny věkové kategorie i stupně pokročilosti.

Nabízím také lekce v angličtině.

Zájemci o soukromé lekce yogy a Thajské Masáže, v Hodoníně a okolí, mě můžou kontaktovat ZDE.

Kvalifikace

2007

        200hr, Vinyasa Yoga Teacher Training with Vidya Jacqueline Heisel, North Adams, MA

2009

         Yin Yoga, Asheville Yoga Center, Asheville NC

2010

         300hr, Jivamukti Yoga Teacher Training with David Life and Sharon Gannon,

                      Omega institute, Rhinebeck, NY

2013

         Yoga as Therapy Training with Doug Keller at Asheville Yoga Center, Asheville NC

2014

         Traditional Thai Massage, Thai Institute of Healing Arts, Arlington, VA

2015

         Traditional Thai Massage, Thai Institute of Healing Arts, Arlington, VA

2015

        Yoga as Therapy Training with Doug Keller at Asheville Yoga Center, Asheville NC

2016

         Yoga Immersion with Rodney Yee, Northampton MA

2016

         Therapeutic Wisdom of Yoga with Doug Keller, Asheville Yoga Center, NC

2018

         Traveling the world.......:)

  Foot Massage Course at Thai Massage School Shivagakomarpaj, Chiangmai, Thailand

Mimo uvedené certifikace jsem mela možnost se úcastnit mnoho workshopů se světově znamímy lektory jako jsou například Dharma Mittra, Seane Corn, Rodney Yee, Coleen Seidman Lee, Shiva Rea, Cindi Lee a dalsi…..